3 důvody, proč je dobré chodit na koučink

Tak jako chodíme na masáže, kosmetiku nebo do fitka a staráme se o svoje tělo, měli bychom se starat i o svoji duši. Koučování je jedním z přístupů, jak si zlepšit duševní zdraví a dát čas a prostor svým myšlenkám. Co byste ve vašem životě chtěli vylepšit? Ať už na tuto otázku odpovíte jakkoliv, vězte, že koučování vám pomůže. Co ještě si odnesete z koučovacího sezení?

8/7/20231 min read

Získáte objektivní pohled na věc

Každý vnímáme realitu ze svého úhlu pohledu, to je přirozené. V některých situacích je těžké poodstoupit a podívat se na věci z nadhledu, nebo dokonce jinýma očima. A tak se cyklíme a cyklíme a máme pocit, že všechno kolem je špatně. Kouč vám položí otázky tak, že se budete moci zastavit, nadechnout a prozkoumat realitu z různých úhlů pohledu. Najdete nadhled a podíváte se na problémy objektivně.

Naučíte se přemýšlet jinak

Koučování je proces, metoda, která má přesně stanovený postup. Pokud budete ke koučovi chodit pravidelně, za chvíli si tento pro vás nový způsob přemýšlení osvojíte a do jisté míry ho budete moci aplikovat sami. Budete se efektivněji rozhodovat, lépe si naplánujete čas, zlepšíte svoje vztahy i pracovní výkon. Cílem každého kouče by mělo být, abyste ho časem vůbec nepotřebovali. :))

Splníte si sny

Ok, tohle může znít přehnaně, ale je to tak! Přejete si mít malou pekárnu? Chcete napsat knihu? Sníte o tom, že pracujete z pláže? S tím vším vám kouč a jeho dobře položené otázky pomohou. Vytyčíte si cestu ke svému cíli. Najdete sílu z této cesty nesejít. A nejenom to, pojmenujete si i všechny překážky, kvůli kterým byste mohli zabloudit. Správný kouč vás nenechá jenom snít, ale probere s vámi i možná úskalí. Váš sen bude díky koučinku reálný.

modrá obloha, palma a klid
modrá obloha, palma a klid